Piasek jak biały pył, krystalicznie czysta woda, palmy… Jakie są najpiękniejsze plaże świata?

Najpiękniejsze plaże w Europie

Luskentyre, Szkocja

To zdecydowanie miejsce mniej popularne, niż plaże Tajlandii, ale znajdujące się znacznie bliżej: na szkockiej wyspie Harris. Plaża Luskentyre wygląda jak kleks białej farby, otoczony niewiarygodnie lazurową wodą. Miejsce to równie pięknie prezentuje się w upalne dni, jak i burzowe, kiedy chmury odbijają się w morzu.

Cala Mitjana, Minorka, Hiszpania

Minorka, wyspa sąsiadka popularniejszej Majorki, oferuje wielki wybór pięknych plaż. Cala Mitjana leży na południowo- zachodnim krańcu wyspy. Naturalnie piaszczysty brzeg, krystalicznie czysta woda i piękne widoki gwarantują wspaniałe wrażenia z kąpieli morskich. Podobnie urokliwa jest zatoka o tej samej nazwie na Majorce, śmiało więc można odwiedzić oba te miejsca. Na Cala Mitjanę łatwo się dostać: to zaledwie około 15 minut spaceru od parkingu. Poza sezonem plaża jest prawie pusta.

Dune du Pilat, Francja

Najwyższa wydma w Europie znajduje się zaledwie godzinę jazdy samochodem od Bordeaux. W upalne dni nad powierzchnią ziemi unosi się delikatna, migocząca mgiełka, a piasek jest wyjątkowo drobny. Wokół można spacerować po kilometrowych plażach, a w pobliżu rybacy rozstawiają mnóstwo straganów ze świeżymi rybami i ostrygami.

Spiaggia dei Conigli, Włochy

Mała i bardzo zatłoczona w sezonie plaża znajduje się na wyspie Lampeduza, między Maltą, Sycylia a Tunezją. Miejse to teraz niestety cieszy się gorszą sławą: trudno ukryć fakt, że to tutaj lądują często łodzie z uchodźcami.

Elfonisi, Kreta

Iście karaibska plaża w pobliżu Krety pozwala poczuć się jak na na dalekich wakacjach, ale bez lotu na drugi koniec świata. Mała wyspa Elafonisi na południowy zachód od Krety oferuje turkusową wodę i drobnoziarnisty brzeg. W czasie odpływu można się tam dostać piechotą z głównej wyspy, ale na nieopodal znajduje się wygodny parking. Dodatkowych wrażeń dostarcza pasek czerwonego piasku.

Nieco dalej – najpiękniejsze plaże świata

Thai Dream Beach: Railay Beach. Tajlandia

Jedna z najwspanialszych plaż w Azji Południowo- Wschodniej. Porośnięte roślinnością ogromne skalne klify, wznoszące się pionowo bezpośrednio z wody powodują, że poza plażowaniem to idealne miejsce dla miłośników wspinaczki. Plaża znajduje się na półwyspie Rai Leh, na południe od Ao Nang w Tajlandii. Plaża Railay to wspaniałe miejsce dla wczasowiczów szukających odpoczynku i relaksu. Można tam dotrzeć typowymi łodziami typu longtail, a podczas odpływu pieszo, z sąsiedniej plaży Ton Sai.

Baia de Sancho, Brazylia

To jedna z najpiękniejszych, a na pewno najpopularniejszych plaż na świecie. Znajduje się na brazylijskiej wyspie Fernando de Noronha na Oceanie Atlantyckim, około 350 kilometrów od stałego lądu. Można się tam dostać w ciągu godziny lotu z Recife lub Natal.

Ora Beach, Indonezja

Dzięki drugiej pod względem długości linii brzegowej na świecie, Indonezja ma wiele wartych polecenia plaż. Najlepsza jest Ora na północnym wybrzeżu słabo zaludnionej wyspy Seram. Obszar ten nazywany jest też Małymi Malediwami Indonezji, ale wyspa zachowała pewne cechy dzikości. Seram leży pośród kilku płyt tektonicznych, co oznacza bardzo zróżnicowany krajobraz, od bujnych lasów tropikalnych po góry, podobne do tolkienowskich ogrów.

Sen Anse Lazio, Seszele

Kto nie zna zdjęć ogromnych, okrągłych granitowych skał na białym piasku Seszeli? Nie bez powodu państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim jest jednym z najpopularniejszych regionów wypoczynkowych na świecie. Niezależnie od tego, czy nurkujesz, czy tylko wylegujesz się na słońcu: Seszele oferują wszystko, co jest częścią idealnych wakacji na wyspie. Trudno wybrać spośród 115 wysp, ale warta polecenia jest zatoka Anse Lazio, w północno-zachodniej części drugiej co do wielkości wyspy Praslin. Ta rozległa plaża należy do najpiękniejszych na świecie: drobny piasek, palmy i turkusowa woda kuszą miłośników fotografii, nurkowania i pływania. Łatwo się tam dostać taksówką, samochodem bądź autobusem. Na miejscu dyżurują ratownicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *