Szukając inspiracji na wakacyjny wyjazd, z całą pewnością warto zwrócić uwagę na wyspy znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie, czyli wyspy europejskie. Europa naprawdę poszczycić się może wieloma pięknymi miejscami, które zasługują na większą uwagę. Warto sprawdzić, które z nich warto odwiedzić w najbliższym czasie i dlaczego.

Sycylia, czyli niedoceniana perełka Włoch

W zestawieniu koniecznie musiała znaleźć się Sycylia. Nie bez powodu. W końcu faktycznie uznawana jest za jedną z najpiękniejszych wysp świata i to w dodatku znajduje się tak blisko, bo w Europie. Warto odwiedzić ją przynajmniej raz i jest ku temu wiele powodów. Przede wszystkim Sycylia zachwyca pięknem przyrody. Jest to idealne miejsce dla każdego, kto chce się zrelaksować na rajskich plażach, albo wejść na najwyższy wulkan Europy, czyli na Etnę. Zachwycający jest już sam kolor morza, bujna roślinność oraz egzotyczne owoce, które są wysokiej jakości i zawsze świeże. Dodatkowo na Sycylii można doskonale zjeść, a produkty są w przystępnych cenach. Jest to idealny pomysł na wakacje w każdym stylu. Zarówno te samotne, jak i we dwójkę czy z całą rodziną. Na Sycylię warto wybrać się wiosną lub wczesnym latem, gdy temperatury nie są jeszcze tak wysokie.

Sardynia i rajskie plaże

Mówi się, że Sardynia posiada najpiękniejsze plaże w całej Europie i przyznać trzeba, że na pewno nie jest to przesadą. To właśnie na Sardynii podziwiać można idealnie biały piasek i błękitne wody, a do tego różnego rodzaju formacje skalne, groty i morskie żyjątka, które spotkać można na każdym kroku. Sardynia to także raj świeżych pomarańczy, cienia palm i błogiego relaksu. Choć wyspa przyciąga wielu turystów, dużo z jej regionów wciąż nie jest zupełnie odkrytych, co sprawia, że skutecznie można ominąć wszelkie tłumy.

Ibiza, coś specjalnego dla imprezowiczów i wędrowców

Dlaczego dla wędrowców? Przecież Ibiza jednoznacznie kojarzona jest z najgłośniejszymi imprezami w Europie, które przyciągają mieszkańców wielu krajów, którzy mają ochotę na zabawę bez ograniczeń. Warto jednak zaznaczyć, że nie cała wyspa jest imprezowa. Istnieje wiele miejsc, które są znacznie spokojniejsze i, w których można zrelaksować się całą rodziną, a nawet wybrać się na pieszą wycieczkę po kamienistym wybrzeżu. Jeśli pragnie się spokoju, najlepszym pomysłem będzie odwiedzenie południowej części wyspy. Zastane widoki na pewno wszystko wynagrodzą.

Korsyka, czyli francuska riwiera

Korsykę śmiało, można nazywać francuską riwierą lub wręcz jej perełką. Zachwyca ona każdego, kto dał jej szansę i nie ma w tym nic dziwnego. Trudno byłoby się oprzeć tej lazurowej wodzie, szerokim plażom oraz widokom, które już od rana przepełniają pozytywną energią. Korsyka, poszczycić się może bujną, zieloną roślinnością, morskimi stworzeniami oraz pyszną kuchnią, która opiera się właśnie w głównej mierze na produktach morskich. Warto skorzystać z możliwości wybrania się na Korsykę, ponieważ to już rzut beretem na Sardynię, a więc podczas jednej wyprawy można połączyć dwie przepiękne wyspy i z każdej wziąć to, co najlepsze.

Malta – mała wyspa, piękne plaże

Malta jest jedną z najmniejszych wysp Europy, ale z tego powodu na pewno nie można jej ignorować. Piękne, urokliwe miasteczka z bogatą historią oraz szerokie plaże, to główne powody, dla których tylu ludzi decyduje się na wakacje właśnie tam. Dodatkowo na Malcie panuje bardzo sprzyjający klimat, co sprawia, że odwiedzić ją można o każdej porze roku.

Teneryfa, wyspa wulkaniczna

Wyspy Kanaryjskie są bardzo popularnym kierunkiem turystycznym. Na pewno warto wskazać Teneryfę, której głównym symbolem jest wulkan Teide. Bardzo ciekawym doświadczeniem jest udanie się do tego parku narodowego, ponieważ napotkać można przepiękne widoki oraz zachwycającą przyrodę. Na pewno jest to idealny pomysł na spędzenie wakacji. Zwłaszcza, że Teneryfa jest spora i znaleźć na niej można wiele pięknych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *